Edytorial Beauty od A do Z dla Makijażystów i Fotografów z Turava&Rędzikowski

Przygotowaliśmy razem z naszymi mistrzami makijażu intensywne, bardzo konkretne, ale też pełne inspiracji i filozofii szkolenie. Od wielu lat szkoliliśmy fotografów, ale gorączka beauty ogarnęła całą branżę – a gdyby tak nie ograniczać się do jednego zawodu? 

Makijaż – Karolina Ciochoń, Modelka – Anastazja Kraśko

Współpracujemy z teamem tak ściśle, a obowiązki są tak płynne, że efekt końcowy staje się wspólnym dzieckiem. Dlatego tak ważne jest, by każdy uczestnik sesji potrafił otworzyć się na najodważniejsze pomysły, ale też najzwyczajniej wiedział, jak się zachować i jak pracować przed, w trakcie i po sesji. Prosimy, przeczytaj uważnie opis, by uniknąć niespodzianek i dowiedzieć się, czy to spotkanie jest dla Ciebie!

Dla kogo? Dla osób, które pracują przy edytorialach beauty lub marzą o tym, by zacząć. Zarówno fotografowie jak i makijażyści znajdą tutaj ogrom przydatnej i zaskakującej informacji. Pamiętaj proszę, że szkolenie jest dla osób otwartych na nowe doświadczenia, tolerancyjnych i szanujących każdego bez względu na jego płeć, pochodzenie, wyznanie czy orientację seksualną.

Makijaż – Ewelina Szpakowska, Koncepcja i wsparcie artystyczne – Kamila Patyna, Modelka – Wiktoria Pytlik

Program

Podzieliliśmy program na podstawowe elementy, z których składa się praca nad każdym edytorialem – odtworzymy na żywo cały przebieg od początku do końca. Na Waszych oczach będą powstawały makijaże, będziemy stylizować i dobierać oświetlenie, tła, ujęcia, tak by powstał edytorial doskonały, który sfotografujemy. Oprócz tworzenia na żywo każdy z etapów szczegółowo omówimy i zilustrujemy przykładami kolejne kroki.

  1. Research i kontakt z magazynem – jakie są oczekiwania i styl magazynu, jaki poziom prezentuje, interpretacja tematów edytoriali, czym jest edytorial, jak powinien wyglądać, ilość zdjęć, orientacja kadru, nagłówki i sprawy techniczne. 

2. Pomysł – gdzie i jak szukać inspiracji, jak pracować nad własną biblioteką pomysłów, rodzaje i jakość inspiracji, tworzenie i znaczenie moodboardów, granica między inspiracją a plagiatem, przekazywanie pomysłu zespołowi

Makijaż – Wojciech Kozub, Modelka – Wiktoria Pytlik

3. Zespół – budowanie doskonałego zespołu, kogo zawiera, osoby konieczne, przydatne i zbędne, komunikacja, kto komu i za co płaci. 

4. Modelka – poszukiwania i wybór, jak powinna wyglądać, cechy niezbędne, cechy pożądane i niewskazane, na co zwrócić szczególną uwagę, a na co przymknąć oko, kształty twarzy, rodzaje modelek, jak dobrać modelkę do tematu i stylizacji i odwrotnie.

1. Makijaż – Twigg Makeup, Modelka – Jagoda Dziura. 2. Makijaż – Ewa Lola Dulemba, Modelka – Anna Minor. 3. Makijaż – Anna Krzak, Modelka – Alicja Zakrzewska-Ciesek. 4. Makijaż – Matylda Bojda, Modelka – Weronika Piła. 5. Makijaż – Ewa Król-Praska, Modelka – Idalia Baryła. 6. Makijaż – Wojciech Kozub, Modelka – Oliwia Kaszowska

5. Stylizacja – budowanie obrazu poprzez dodatki, niezbędnik kreatywnego zespołu, odjechane stylizacje za grosze, czy potrzebujemy stylisty i ile to kosztuje.

6. Praca podczas sesji – przebieg, obowiązki, przekazywanie informacji i wspólne tworzenie, kiedy postawić na swoim, kiedy odpuścić – każdemu na sesji zależy na czymś innym, a jednocześnie wszyscy mamy wspólny cel, jakim jest publikacja.

7. Po sesji – prawa autorskie, licencje, prawa majątkowe, do kogo należy zdjęcie, kto gdzie i jak może je wykorzystywać by nie narobić sobie i zespołowi kłopotów, eleganckie i świadome zachowanie po sesji ogromną zaletą każdego twórcy.

Makijaż – Anna Aleksandra Łykowska, Koncepcja i wsparcie artystyczne – Kamila Patyna, Fryzura – Marlena Kochan, Modelka – Martyna Rojek

Oprócz tego wprowadzimy Cię w świat fotografii beauty bez względu na to czy już fotografujesz, czy dopiero chcesz zacząć fotografować makijaże. Odpowiemy na takie pytania jak:

  • Jakiego sprzętu potrzebuję by zacząć robić beauty?
  • Jak wybrać aparat i obiektywy?
  • Jak wyposażyć studio – lampy, modyfikatory, tła.
  • Zwrócimy uwagę na pozowanie – jak ustawić modelkę, jaki podkreślić atuty i ukryć ewentualne wady, jakich póz i ujęć unikać.
  • Omówimy i zaprezentujemy różne rodzaje oświetlenia, pozwalające wydobyć strukturę, kolor, połysk. 
  • Poruszymy też zasady ustawień aparatu, opowiemy o tym, z czego i jak korzystamy przy fotografowaniu beauty i co najbardziej wpływa na styl i wygląd naszych zdjęć.
Makijaż – Karolina Ciochoń, Modelka – Michalina Klimek

Gdzie i kiedy? Spotkanie odbędzie się na Śląsku w naszym studiu w Zabrzu. To 150 m2 kreatywnej przestrzeni w budynku dworca PKP, w której pracujemy na co dzień. Najbliższy termin poznasz klikają w przycisk “rezerwuj” na dole strony. Przeznacz sobie na spotkanie z nami czas od około 10.00 do około 20.00, dokładne godziny podamy bliżej terminu.

Za ile? Płatność podzielona jest na dwie części, pierwsza wpłata, która rezerwuje termin wynosi 399 zł, druga wpłata 399 zł jest płatna w dniu spotkania. Koszt uczestnictwa wynosi 798 zł dla jednej osoby lub 1399 dla duetów, teamów, par makijażysta+fotograf/ makijażysta+makijażysta (zniżkę odliczamy przy drugiej płatności). Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji uczestnika, dlatego bardzo prosimy o przemyślane rezerwację. Zarezerwowane miejsce można za to przekazać, podarować lub sprzedać innej osobie. Wystawiamy FV.

Makijaż – Wojciech Kozub, Modelka – Martyna Rojek

Co ze sobą zabrać? Całość ma formę prezentacji, nie potrzebujesz niczego oprócz siebie samego. Jeśli lubisz notować, zabierz notatnik, lub po prostu oglądaj, słuchaj i daj się wciągnąć. 

Jak się zapisać? Rezerwacja jest bardzo prosta, wszystko odbywa się online i jest w pełni zautomatyzowane, nie musisz się zgłaszać ani czekać na odpowiedź, po prostu kliknij w obrazek “rezerwuj” poniżej, który przekieruje Cię na stronę rezerwacji, gdzie podasz swoje dane kontaktowe, zarezerwujesz miejsce i opłacisz go online lub zwykłym przelewem.

To tyle! Będziemy się wspólnie świetnie bawić, tak jak na każdej naszej sesji, zapraszamy do kreatywnego świata gdzie wszystko jest dozwolone. Wskakuj z nami na kolejny poziom!

Do zobaczenia! Asida i Radek

 

7 myśli o “Edytorial Beauty od A do Z dla Makijażystów i Fotografów z Turava&Rędzikowski

  1. Krzysztof Odpowiedz

    Bardzo rzeczowy i profesjonalny blog. Ale nie ma nowych publikacji. Będzie jakaś aktualizacja ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.