Są! Trzydniowe Studyjne Warsztaty Fotografii Beauty

Robimy warsztaty, o które prosiliście od dwóch lat. Studyjne warsztaty fotografii beauty. Jeśli jeszcze się nie znamy, obejrzyj portfolio, zanim przejdziesz dalej. Jeśli się znamy, to wiesz, co właśnie się dzieje.

Dla kogo są te warsztaty. Od razu mówię, nie są to warsztaty dla każdego. Są dla osób, które lubią i czują estetykę beauty. Zakładam, że jeśli wybierasz się do nas na warsztaty to znasz naszą pracę i podoba Ci się klimat naszych zdjęć i gust naszego teamu, bo w tych klimatach będziemy się obracać i pokażemy to, w czym sami jesteśmy najlepsi. I jeszcze jedna sprawa, nasze warsztaty są dla osób otwartych i tolerancyjnych, pracujemy z osobami o każdym kolorze skóry, wyznaniu, każdej narodowości i orientacji seksualnej i nie tolerujemy żadnej dyskryminacji, nawet jeśli są to „tylko” krzywe spojrzenia. Jeśli czujesz, że nie odnajdziesz się w takim towarzystwie, to prawdopodobnie tak będzie.

Początkujący, zaawansowani? Przede wszystkim otwarci i pozytywnie nastawieni. Nie ma u nas ciśnienia, chwalenia się sprzętem czy popisywania się. Każdego traktujemy z szacunkiem bez względu na to ile wie i co ma. Luz, luz i jeszcze raz luz. Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to niezbędna jest znajomość podstaw fotografii i obsługi aparatu, ustawienia manualne nie mogą być Ci obce. Jeśli lustrzankę widzisz po raz pierwszy, ciężko będzie Ci się odnaleźć i wskoczyć w zaawansowane sprawy. Natomiast nie musisz znać się na oświetleniu studyjnym, może to być Twój pierwszy raz w studio, wszystko pokażę i wytłumaczę.

Co będzie potrzebne. Lustrzanka z wymienną optyką. Obiektyw/obiektywy. Jakie obiektywy, to kwestia gustu, ja pracuję niemal wyłącznie na ogniskowych 70-200 i takie ogniskowe będą bardzo przydatne. Przydadzą się pierścienie pośrednie do makro lub obiektywy makro do pracy z ekstremalnymi zbliżeniami. Oprócz tego karty pamięci, naładowane baterie, normalne sprawy. Jeśli ktoś ma Sony, to będzie potrzebna przejściówka na gorącą stopkę, by móc podłączyć wyzwalacze do lamp. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń, napisz, pomogę. Nie musisz mieć wyzwalaczy, pracujemy na moim sprzęcie.

Program. Nie mam ścisłego programu, z doświadczenia wiem, że program tylko w opisie wygląda ładnie – łooo tyyle wszystkiego będzie. Poniżej luźny wykaz tego, czym będziemy się zajmować, dostosowuję zakres do uczestników i po prostu uczymy się robić beauty i omawiamy co jest nam do tego potrzebne:

Jak wybrać dobrą modelkę do beauty. Dobra cera, to nie wszystko, czasem jest nawet mniej ważna, jeżeli modelka ma inne beauty-atuty. Każdy rodzaj beauty będzie wymagał trochę innej modelki, pokażę kształty twarzy, powiem co jest najważniejsze i jak będzie się nam układało światło na rożnych typach twarzy. Zęby, tęczówki, paznokcie, linia włosów, wszystko się liczy. Porozmawiamy też o tym, jak pracować z modelką i z agencjami, jakie podpisywać umowy, jakie są stawki i kto kiedy i komu płaci.

Studyjne oświetlenie beauty. Opowiem co będzie potrzebne by stworzyć własne studio do beauty, jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z lampami, modyfikatorami, statywami, pogadamy i o tym, dotkniesz, włączysz, ustawisz. Ze światłem będziemy pracować przez całe warsztaty, dopasowywać je do rodzaju makijażu, do tematu, klimatu, jaki będziemy chcieli uzyskać.

Będziemy ściśle współpracować z wizażystą i uczyć się pracy w zespole. Zdjęcie beauty nigdy nie jest jednostronne, pracujemy nad nim wszyscy razem i każdy wnosi coś od siebie, ale to Ty jesteś reżyserem i musisz wiedzieć, co będzie wyglądało na zdjęciu najlepiej. Będziemy omawiać współpracę z wizażystami, stylistami i fryzjerami, poruszymy stawki i rodzaje współpracy. Bez tych ludzi fotografia beauty nie istnieje, więc stworzenie idealnego teamu, to kawał sukcesu.

Pogadamy o tłach, planach zdjęciowych i wielu wielu dodatkach i pierdołach, które muszą się poniewierać w studio by przydać się i stworzyć niesoidzuewabe efekty, pokażę czego używam i jak się przygotowuję do zdjęć.

Porozmawiamy o kliencie beauty, komu jak i za ile sprzedawać swoją pracę, gdy już jesteśmy w niej dobrzy. Bez tajemnic pogadamy o cenach, umowach, publikachach problemach. Fotografia beauty, to czasochłonny, ale opłacalny dział, jedno niekomercyjne zlecenie na kilka zdjęć beauty i zwróci Ci się np koszt warsztatów.

Praktykę będziemy przeplatać teorią, będzie sporo fotografowania, zobaczycie też jak naprawdę wygląda nasza sesja beauty, podczas której ogrom czasu, to czekanie na makijaż, ale nigdy nie jest to bierne czekanie, zdjęcie powstaje cały czas gdy jesteśmy na planie, oglądamy pracę ekipy, rozmawiamy i dzielimy się pomysłami i inspiracjami.

Czy będzie też retusz? Jestem fotografem i uczę fotografii, tego, co potrafię najlepiej. Wszystkiego radzę uczyć się od najlepszych, więc po dobry retusz warto udać się do profesjonalnych retuszerów.

Uczę jak dobre beauty zaplanować, oświetlić, wykadrować, a przed tym dobrać modelkę i ekipę i pokierować ich pracą tak, by efekt z puszki był idealny, a praca retuszera polegała tylko na drobnej kosmetyce. To jest mój styl pracy, idealne światło, kolory i kompozycja prosto z puszki i tego będziemy się uczyć.

Mamy dla Was zarezerwowane trzy dni by mieć czas na spokojne rozkoszowanie się pracą, rozmową, wygłupami, by zdążyć wejść w rytm i poczuć co w beauty lubisz najbardziej. Dwa całe dni przeznaczamy na zaplanowany materiał plus jeden dzień na poznawanie się, pytania, dojazdy.

Gdzie i kiedy? Warsztaty odbywają się w naszym studio w Zabrzu. Termin, to 18-20 stycznia 2019. Każdy uczestnik przed terminem otrzyma od nas informacje organizacyjne, adres, wskazówki jak dojechać i gdzie zaparkować.

Rezerwacja. Jak wiecie prowadzimy bardzo mało warsztatów i zdarza się to bardzo rzadko. Minęły dwa lata ot ostatnich i sporo się w tym czasie w naszej pracy wydarzyło. Ilość miejsc jest mocno ograniczona. Rezerwacja odbywa się online przez nasz sklep. Miejsca wyprzedają się błyskawicznie i wyłącznie zamówienie z natychmiastową płatnością gwarantuje rezerwację, jeśli wybierasz płatność przelewem, prześlij potwierdzenie na maila, inaczej po 24 godzinach zamówienie będzie anulowane. Płatność jest podzielona na 3 części, opłata rezerwacyjna zaklepuje termin, druga cześć jest płatna do 1.12.2018, trzecia w dniu warsztatów. Pamiętajcie proszę, że wszystkie płatności są bezzwrotne, szanujmy czas swój i innych uczestników, jeśli nie zamierzasz przyjść, nie rezerwuj i zostaw miejsce zdecydowanej osobie.

Warsztaty prowadzimy my – Asida i Radosław plus nasi ulubieni wizażyści, których na pewno znacie z instastories:) Do zobaczenia! 

Rezerwację otwieramy 14.08 o godzinie 14.00, zapraszamy na polowanie!

Sprawdź też jednodniowe warsztaty fotografii studyjnej “Ogarnij Studio”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.