Ogarnij Studio Warsztaty Fotografii Studyjnej – Beauty i Komercja

Nudzi Cię studio? A może nigdy jeszcze nie byłeś w żadnym? A może dopiero zakładasz własne? Albo klienci chcą sesji studyjnych, a Ty się ich boisz i nie czujesz się pewnie? Chętnie zarażę każdego swoją miłością do studia i dreszczykiem emocji przed każdą sesją – co też tym razem wspaniałego zdziałamy w tym “nudnym” miejscu!

Czy sezon jesienno-zimowy to dla Ciebie czas przestoju? Nie musi tak być, to najgorętszy okres w branży, nie można go przegapić tylko dlatego, że nie zaprzyjaźniłaś/eś się ze studiem

To właśnie w studiu żyje fotografia beauty i niemal 99% fotografii reklamowej. Mówi się, że studio jest nudne, HA! To zależy od studia. To tutaj panujesz nad światłem w 100% i nie jesteś skazany na kaprysy pogody i nieprzewidywalność światła zastanego, to tutaj pracuje się przez 12 miesięcy w roku od rana do nocy. Buduje się światło od podstaw i bawi się efektami, kolorami, możliwościami, jakie dają nam modyfikatory. Jednym słowem, jeśli chcesz wejść w świat fotografii beauty i/lub fotografii komercyjnej, to…ogarnij studio.

Kim jesteśmy?

Jeśli jeszcze się nie znamy, zerknij na nasze prace, to one mówią o nas najgłośniej. Od 15 lat pracujemy w duecie – Radosław fotografia, Asida kierownictwo artystyczne.

Pracowaliśmy dla takich marek jak H&M, Eveline Cosmetics, MUSES, Kryolan, Paese, Wójcik, Nails Company, oraz z takimi osobami jak Natalia Szroeder, Natasza Urbańska, Michał Szpak, Monika Mrozowska, Osi Ugonoh, Żaklina Ta Dinh.

Wygraliśmy najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs fotograficzny Viva Photo Awards w kategorii beauty. Zrobiliśmy masę okładek i byliśmy wielokrotnie publikowani w Polsce i za granicą.

Pracujemy dla marek polskich i zagranicznych w całej Europie. Od lat szkolimy fotografów i przede wszystkim żyjemy fotografią.

Raz w roku pojawia się możliwość zapisania się do nas na warsztaty. Wpadaj, a na pewno stworzymy wspólnie coś pięknego, co wzbogaci Twoje portfolio i podbije je na całkiem nowy poziom.

Dla kogo te warsztaty? Początkującay, zaawansowani? Przede wszystkim otwarci i pozytywnie nastawieni. Nie ma u nas ciśnienia, chwalenia się sprzętem czy popisywania się. Każdego traktujemy z szacunkiem bez względu na to ile wie i co ma. Luz, luz i jeszcze raz luz. 

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to niezbędna jest znajomość podstaw fotografii i obsługi aparatu, ustawienia manualne nie mogą być Ci obce. Natomiast nie musisz znać się na oświetleniu studyjnym, może to być Twój pierwszy raz w studio, wszystko pokażę i wytłumaczę od podstaw.

Jakie ma być studio? Wysokość, wymiary, proporcje, im większe tym lepsze? Wszystko zależy od Twoich planów i potrzeb. Jakie lampy, ile i za ile. Czy ten statyw wytrzyma? A na co mu kółka? A gdyby tak wszystko zawiesić pod sufitem? Poprowadzimy Cię przez dżungle modyfikatorów, wbrew temu, co mówią onaniści sprzętowi, wcale nie potrzebujesz ich wszystkich.

Ale zanim do tego dojdzie, światło wystarczy zrozumieć, a potem bawić się nim i szukać. Poprowadzę Cię od samego początku – moc lampy, odległość, wybór modyfikatora, kierunek, dokładanie kolejnych i kolejnych lamp, by tworzyć konkretne efekty. Jak wydobyć połysk rozświetlacza, jak fotografować gloss, jak stworzyć zdjęcie świetliste, ale nie płaskie, jak się bawić i konturować cieniem…ekscytuję się, jak to piszę.

Modelka i ekipa. Bardzo często jest tak, że różnica między świetnym i średnim fotografem polega wyłącznie na tym, że ten drugi pracuje z byle kim. Niczego mu nie brakuje technicznie, ale fotografuje nieodpowiednie modelki, malowane i ubierane przez nieodpowiednią ekipę i całość ciągnie go w dół. Latami. Opowiem, pokażę, kiedy i z kim pracować, porozmawiamy o cenach, stawkach i kontakcie z modelkami i agencjami. Oczywiście będziemy pracować ze świetną modelką, która na bieżąco będzie pokazywać, jakim ogromnym jest ułatwieniem dla fotografa odpowiednia uroda i świadomość twarzy i ciała.

Klient. Jeśli nie należysz do pracujących do szuflady i samej dla przyjemności, wiesz, że całą tę wiedzę i umiejętności musisz pod koniec dnia komuś sprzedać. A powiem Ci, że chętnych nie brakuje, powiem więcej, brakuje dobrych fotografów, by ich wszystkich obsłużyć. Dlatego porozmawiamy o marketingu, o rodzajach klienta, o stawkach, o umowach, licecjach, prawach autorskich. Porozmawiamy też o TFP i o tym, kiedy sesja jest za darmo, a kiedy jest inwestycją, kto komu i w jakich okolicznościach płaci i do czego służą publikacje.

Co będzie potrzebne? Aparat z wymienną optyką. Obiektyw/obiektywy. Jakie obiektywy, to kwestia gustu, ja pracuję na wszystkich ogniskowych, ale moją słabością jest 70-200 i takie ogniskowe będą bardzo przydatne. Oprócz tego karty pamięci, naładowane baterie, normalne sprawy. Jeśli ktoś ma starszy aparat Sony, to będzie potrzebna przejściówka na gorącą stopkę, by móc podłączyć wyzwalacze do lamp. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń, napisz, pomogę. Nie musisz mieć wyzwalaczy, pracujemy na moim sprzęcie.

Gdzie i kiedy?

ZABRZE 19.10.2024 – trwa rezerwacja

WARSZAWA 26.10.2024 – trwa rezerwacja

Dokładny adres i godzinę podamy bliżej terminu osobom zapisanym. Warsztaty potrwają ok 8-9h.

Rezerwacja. Jak wiecie prowadzimy bardzo mało warsztatów i zdarza się to bardzo rzadko. Ilość miejsc jest ograniczona. Rezerwacja odbywa się online przez nasz sklep.

Płatność w wysokości 1598 zł jest podzielona na 2 części po 799 zł, opłata rezerwacyjna zaklepuje termin, druga cześć jest płatna w dniu warsztatów. Pamiętajcie proszę, że wszystkie płatności są bezzwrotne, szanujmy czas swój i innych uczestników, jeśli nie zamierzasz przyjść, nie rezerwuj i zostaw miejsce zdecydowanej osobie.

To tyle, postanowiłaś/eś zainwestować w siebie, w swój rozwój i kreatywność – brawo! Widzimy się!

Asida i Radosław

Jedna myśl o “Ogarnij Studio Warsztaty Fotografii Studyjnej – Beauty i Komercja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.