10 Zdań na Dzień Kobiet, Które Zrozumie Tylko Kobieta-Fotograf.

Czy wiedzieliście, że 75% naszych czytelników i 95% fotografów, którzy zapisują się do nas warsztaty, to kobiety? Powiem wam, że są świetne. Świetne jesteście. Nie żeby posiadanie penisa albo jego brak wpływało na to, jakim się jest fotografem, zresztą penis nie decyduje już nawet o tym, czy w ogóle jest się mężczyzną czy kobietą. Ale różnice są i chyba zawsze będą, dlatego dziewczyny z aparatami uśmiechną się czytając ten tekst.

1. Szpilki do pracy? Na co to komu, masz przecież wspaniałe gumowcy, adidasy, a na specjalne okazje…baletki

2. Ale i tak je kupujesz, bo masz doskonałe usprawiedliwienie. Uwaga: “Jak nie będę nosić, to i tak się przyda. Do sesji.”

3. Szaro-bura, niegdyś biała, nazwa na C albo na N na pasku do aparatu? Nic z tego, masz zielony, niebieski, i ten, no, w kolorze na “w”… w kwiatki!

4.Jesteś mądrą kobietą i zrozumiałaś, że nie ma sensu konkurować z dwumetrową nastolatką, wymalowaną, wyczesaną i ubraną przez profesjonalistów. Dlatego odpuściłaś sobie bycie najśliczniejszą dziewczyną na sesji na rzecz bycia najważniejszą i najbardziej zajebistą.

5. W twojej torebce można prowadzić wykopaliska, znajdując we wczesnych warstwach prehistorycznych chusteczek skamieniałe mentosy, ale torba fotograficzna, to świątynia porządku i czystości. Zawsze.

6. Oprócz torby wypchanej sprzętem, masz ze sobą na sesji bibułki matujące, szmineczki, chusteczki, igły i nitki, tabletki przeciwbólowe, tampony, puder, lusterko…

7. Makijaż na twarzy? Ha! Twój już po pierwszym ujęciu jest na aparacie.

8. Ale i tak z niego nie zrezygnujesz, bo rano masz pod oczami wczorajszego Photoshopa.

9. Pewnie kupiłabyś sobie różowe PocketWizardy, gdybyś nie miała już tych czarnych wyzwalaczy. Może w przyszłym roku.

10. Masz jaja, by wziąć na siebie rachunki, podatki, ryzyko i stres i założyć firmę, by codziennie sygnować zdjęcia swoim nazwiskiem i stawiać czoła krytyce, by zamiast powiedzieć “nie znam się na tym”, każdego dnia brnąć w świat ciężkich, zimnych, mało kobiecych sprzętów, zagłębiać się w HTMLe i metatagi, analizować statystyki i zadowolenie odbiorcy, spędzać całe noce przed komputerem i znajdować czas by…pozostawać kobietą.

Wszystkiego, drogie dziewczyny, najlepszego. Jesteśmy waszymi fanami.

Podobało się? Daj znać innym:)

2 myśli o “10 Zdań na Dzień Kobiet, Które Zrozumie Tylko Kobieta-Fotograf.

  1. Szada Odpowiedz

    A już się bałam kupując pasek do aparatu, że zamieniam się w zbyt dużego gadżeciarza 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.