Dreammaker – Gadżet dla Fotografów

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, skąd te gradienty, kolory, bajkowy, magiczny, świąteczny klimat? Jeśli myślałeś/aś, że wszystkie mgiełki, flary, tęcze, kolorowy bokeh, to dzieło Photoshopa, to fajnie, że tu trafiłeś/aś. Pokażę Ci, jak ja to robię prosto z puszki przy pomocy jednego gadżetu o wielu funkcjach, który sam wymyśliłem.

Poznaj Dreammakera, to wszystko jego sprawka. Wymyśliłem go ponad rok temu i używałem do własnych sesji, dopóki koledzy nie zaczęli prosić mnie, bym zrobił jednego, drugiego, trzeciego dla nich, potem dołączyli fani na fejsie, a potem klienci z całego świata – moje Dreammakery pojechały do Francji, Anglii, Włoch, Szwajcarii, Norwegii, a nawet Rosji i Chin.

Dreammaker Pięknografia

Fajne w Dreammakerze jest to, że jest on w pełni uniwersalny, nie jest dedykowany do konkretnego systemu czy konkretnego obiektywu – pasuje do wszystkiego. Co więcej, gdy zmienisz obiektyw czy wartość przysłony, możesz spodziewać się nowego efektu. Popatrz na zdjęcia poniżej, użyłem do nich tego samego Dreammakera, ale pierwsze zdjęcie zrobiłem z obiektywem 70-200 mm, a drugie 50 mm. Dreammaker nie przestaje zaskakiwać mnie samego.Dreammaker Pięknografia Sample

Pierwsze Dreammakery trzeba było trzymać w ręku przed obiektywem, nie miały żadnego mocowania, i chociaż sprzedałem ich setki, cały czas pracowałem nad tym, by moje Dreammakery były bardziej wygodne. Efektem wielu prób i testów jest to, co proponuję Ci dzisiaj – Dreammaker jako lekka aluminiowa konstrukcja mocowana do Twojego aparatu na gwint statywowy (wszystko dostajesz w zestawie, wystarczy przykręcić tak, jak przykręcasz aparat do statywu).

To co widzisz na zdjęciu poniżej, to podstawa Dreammakera. Zaprojektowałem ją tak, że jej elementy poruszają się na boki, w górę i w dół, pozwalają przybliżyć i oddalić Dreammakera, a także obrócić go i nachylić pod takim kątem, jakiego potrzebujesz.

Dreammaker szkielet

Do Dreammakera proponuję 6 wymiennych nakładek, które widzisz na grafice poniżej – każda odpowiada za inny efekt i wygląda trochę inaczej, ale jest mocowana do podstawy w ten sam sposób.

Dreammaker Pięknografia

Każda z nakładek jest sprzedawana osobno, tak byś mógł/mogła wybrać tę, która Ci najbardziej odpowiada, lub zebrać całą kolekcję.


Ten przycisk przekieruje Cię do sklepu, gdzie znajdziesz więcej informacji o każdym z elementów, będziesz mógł/mogła wybrać to, co Ci się najbardziej spodoba i skompletować swój własny zestaw. 

Pamiętaj, że eleganckie opakowanie zawsze jest gratis.